Styl nowoczesny w salonie – o czym warto pamiętać?

Nowoczesny styl w salonie to świetna opcja dla tych, którzy cenią sobie elegancję i estetykę. Pamiętaj jednak, że taki wystrój to również pewne wyzwania. Oto kilka ważnych rzeczy, o których warto pamiętać urządzając salon w nowoczesnym stylu.

Najważniejsze aspekty podczas projektowania salonu w stylu nowoczesnym

Nowoczesny styl to przede wszystkim meble o prostych i geometrycznych kształtach. Nie oznacza to jednak, że cały salon musi być utrzymany w stonowanej kolorystyce. Pamiętaj, że nowoczesne meble mogą być również wyraziste i bogato zdobione. Jeśli chodzi o podłogę, to idealnie sprawdzą się jasne wykonane z drewna lub kamienia. Jeśli jednak preferujesz ciemniejsze odcienie, to pamiętaj o tym, aby pozostawić na jeden lub dwa jaśniejsze elementy. Mogą to być np. dywany. Co ze ścianami? W nowoczesnym salonie idealnie sprawdzą się gładkie i jasne ściany. Możesz je ozdobić wyrazistymi grafikami lub plakatami. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z ich ilością. Zadbaj także o równomierne i odpowiednio dobrane oświetlenie. Wybierz takie lampy, które będą łatwe do zamontowania i utrzymania w czystości, a jednocześnie dadzą odpowiednio mocną poświatę. Jeśli marzysz o dodatkach, postaw na takie wykonane z metalu lub szkła. Pamiętaj jednak, aby ich ilość była odpowiednia. Nie chodzi o to, aby cały salon był przepełniony drobiazgami.

Ponadto w nowoczesnym salonie doskonale sprawdzą się plakaty oraz grafiki na ścianach

Tak jak w przypadku innych dodatków pamiętaj jednak o tym, aby ich ilość była odpowiednia. Zbyt dużo dekoracji przytłoczy przestrzeń i sprawi, że spędzanie w niej czasu nie będzie miało nic wspólnego z przyjemnością.

One thought on “Styl nowoczesny w salonie – o czym warto pamiętać?

Dodaj komentarz